tel: 606 628 628, email: info@zgred.pl

MajesticSEO wprowadza parametry jakości linków przychodzących – Citation Flow i Trust Flow


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.8/5 (26 votes cast)

MajesticSEO.com wprowadził parametry oceny jakości linków przychodzących. Należy do razu podkreślić, że są to ich wewnętrzne miary oceny stąd przynajmniej na chwilę obecną należy do tego podchodzić ostrożnie.

Citation Flow – jest to stary AC Rank – de facto jest tym lepszy (w skali od 0 do 100) im więcej linków prowadzi do danego adresu zwrotnego (domeny)

Trust Flow – poziom zaufania – de facto jest tym lepszy (w skali od 0 do 100) im więcej zaufanych witryn linkuje do danego adresu zwrotnego (domeny)

The lower quality site not only has LESS links, but the areas where the colour is darkest seems to be much lower on the TRUST axis and much closer to the origin.

Zgodnie z powyższym stwierdzeniem: strony słabe, z małym poziomem zaufania oraz słabym linkowaniem będą bardzo blisko osi X i lekko odsunięte od osi Y i poniżej linii ograniczającej (nachylonej pod kątem 45 stopni). Poniżej przykład dla całej domeny zgred.pl

1. Linki w odniesieniu do domen, z których pochodzą

2. Linki bezpośrednio

 

Jak widać linki przychodzące w odniesieniu do parametrów Trust i Citation tworzą duzo lepszy wiekszy obraz (sa bardziej rozciągnięte). Same linki przychodzące (drugi obrazek) są skupione blisko osi X i oddalone od osi Y – co pozwala stwierdzić, że jakość linków nie jest “powalająca”.

Dla porównania z rysunkiem nr 1 wykres rozkładu zaufania do domen, które linkuja do sprawnymarketing.pl;)

 

Oba parametry zostały wdrożone do raportów, dzięki czemu możemy od razu ocenic “siłę” oraz “jakość” witryny, na której znajdują się linki do naszej (badanej) witryny.

 

A na poniższym rysunku raport ( bez domen, żeby nie było :P ) dla jednej ze stron zapleczowych – jak widac “trust rank” (w skali 0-100) miażdży ;)

 

 

Na chwile obecną MS pokazuje podany wykres jedynie dla danych za ostatnie 30 dni (Fresh Index) – dla danych historycznych taki wykres będzie dostępny “niedługo”. Więcej w artykule “Flow Metrics

 Aktualizacja: 27-06-2012: 

Oba parametry są już dostępne zarowno dla Fresh Index jak i History Index !!!

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.8/5 (26 votes cast)
MajesticSEO wprowadza parametry jakości linków przychodzących - Citation Flow i Trust Flow, 3.8 out of 5 based on 26 ratings

Autorem jest Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM. Pracuję też jako project manager.

21 Comments

 1. Porównanie zgred.pl do sprawnymarketing.pl jest miażdżące, jednak to chyba sprawka Twojego katalogu i wszystkich linków jakie do niego prowadzą.

 2. Na postawie swoich “przeciętnych” stron oraz jednej do której prowadzą bardzo wartościowe linki nie widzę dużej różnicy w link profile…

 3. Bardzo ciekawie to wygląda. Wiadomo teraz jaki mamy rozkład linków prowadzących do naszej domeny. Warto wiedzieć ile spamu prowadzi do naszej strony biznesowej. Swoją drogą Rand Fishkin i seomoz też chcą wprowadzić narzędzie do pokazywania/ograniczania/usuwania linków, które wg. google’a są spamem (link: https://plus.google.com/111294201325870406922/posts/gbeKneoTDh8). Podoba mi się, że SEO idzie w dobrym kierunku – klienci zrozumieją, że liczy się jakość BL, a nie ilość.

 4. Skoro liczy się kasa to tym bardziej znaczenie ma profil linków – im gorsze zaplecze tym większe prawdopodobieństwo, że wyniki będą niestabilne… a przecież kasa liczy się także dla firm SEO :)

 5. Czy nie wydaje wam się, że linki z katalogów nie są zaliczane przez googla jako Trust Linki? Jeśli odpowiedź jest twierdząca to co zrobić, żeby były TL?

 6. Czy nie wydaje wam się, że linki z katalogów nie są zaliczane przez googla jako Trust Linki? Jeśli odpowiedź jest twierdząca to co zrobić, żeby były TL?

  [Oj, zapomniałem o anchorze. Można usunąć poprzedzający wpis]

  Panie Zgredzie mam dodatkowe pytanko. Czy linki komentujących mają także parametr “nofollow”? Bo nie wiem, czy powinienem tutaj zaglądać częściej :) Pana kolega Krzysztof ma “nofollow” niestety.

 7. Dostrzegam dodatnią korelację pomiędzy TF i dzisiejszymi spadkami. Dobrze gdyby to ktoś potwierdził.

 8. Witam,
  Od niedawna korzystam z MajesticSeo i mam następujące pytanie: dlaczego Trust Flow i Citation Flow backlinka z pewnej strony do mojej domeny są równe 0, podczas gdy backlink z tej samej strony linkujący do domeny konkurencji ma Trust Flow i Citation Flow powyżej 20?
  Pozdrawiam
  Krzysiek

Zostaw komentarz

 • RSS
 • Facebook
 • Google+
 • GoldenLine
 • Twitter
 • Pinterest
Przeczytaj poprzedni wpis:
Optymalizacja serwisu – najbardziej nudnawa rzecz, która daje efekty

Po szkoleniu nasunęła mi się taka refleksja, że chyba nikt, ale to nikt nie lubi dokonywać optymalizacji serwisu. Powiedzmy sobie szczerze, iż...

Zamknij