Excel jako narzędzie SEO

Wypatrzyłem te informację w jednym z komentarzy na blogu na blogu Gdaq, w którym testował narzędzie do audytu strony internetowej (pomijam fakt, że jak dla Mnie takie automaty nic nie dają). Ale do rzeczy: pojawił się link, ze Excela można zmusić aby działał jako narzędzie SEO np do sprawdzania poziomu indeksacji oraz pobierania parametrów związanych z naszym serwisem internetowym. Excel jako narzędzie SEO – to je to :) i za darmo !!!

Bezpośredni link: http://nielsbosma.se/projects/seotools/

Krótki opis: http://www.distilled.net/blog/seo/awesome-examples-of-how-to-use-seotools-for-excel/

No to powodzenia :) Napiszcie potem jak się Wam to podobało :)

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Ten wpis ma 9 komentarzy
  1. Dziwne opcje jak na Excela :)

    Problem jeśli ktoś chce korzystać z oryginalnych narzędzi, a nie ma Office’a, a jedynie np. OpenOffice. Bo sam Office to nie mały wydatek.

  2. Widzę mój post o „niezbędnych” narzędziach z PiO ładnie się propaguje :) Najfajniejsza opcja z tam dostępnych to moim zdaniem wyciąganie danych z Analyticsa, przy odrobinie wprawy oszczędza masę czasu przy eksportach itp. Warto poszukać też innych tego typu fajnych rzeczy :) Dodatkowo dobrze tutaj widać przewagę MS Office nad Libre Officem (to tak dla tych co twierdzą, że oba są tak samo dobre).

  3. @Sławek – do wyciągania danych z analytics’a masz również http://excellentanalytics.com/ który również jest za free i świetnie działa ;) powyższego nie używałem ale z chęcią przetestuje.

    Odchodząc od narzędzi Excelowych warto się przyjrzeć Xenu na sterydach: Screaming Frog Seo Spider – http://www.screamingfrog.co.uk/seo-spider/ Do 500 URLi skanuje witryny za darmo. Działa bardzo szybko i może komuś się przyda :)

  4. Nie ma to jak wpaść do Zgreda…. Dzięki Piotrek za zaj******te narzędzie – chciałem nawet takie coś zlecić programiście. Na szczeście juz nie musze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szybkie indeksowanie linków np z katalogowania

Od kilkunastu tygodni korzystam z ręcznego katalogowania ... czyli mam osobnika, którego zadaniem jest skatalogowanie strony. Efekty z reguły są...

Zabezpieczenie hostingu przed spamerami – wskazówki od Google

Od dawna wiadomo (czyli do momentu jak powstały tanie hostingi), że pozycjoner wykorzysta wszelkie możliwe tanie i najtańsze możliwości zbudowania...

Zamknij