skip to Main Content
+48 606 628 628 info@zgred.pl

Jak spierd…ć kampanię Content Marketingową, wkurzyć Zgreda i takie tam …

Dzisiaj kolega dwojga imion – Darek Jurek – opublikował na swoim blogu co On to nie myśli na temat Content Marketingu w Polsce. Z wieloma wnioskami Darka można się zgodzić. Ano nie minęło kilka godzin, jak w serwisie WhitePress (lubię ten serwis), gdzie posiadam kilka swoich blogów (lepszych lub gorszych zależy od perspektywy) i można zarobić parę groszy (np. na waciki), dostaję powiadomienie iż ktoś chce opublikować artykuł….

frustracja-praca

Obrazek zaczerpnięty z serwisu: http://weblog.infopraca.pl/

Na blogach publikacje mam różne, staram się trzymać zasady bez anchorowej, z obrazkiem, tematycznie powiązanych. Zleceń jest kilka na miesiąc. Ale dziś agencja seo jakiegoś Biura Podróżnej Reklamy (poszukajcie sobie nie będę ich linkował) na blogu o tematyce dziecięcej (zabawki, gry, produkty etc…) chce opublkować reklamę firmy medycznej na literę L. Okey – przeczytajmy zatem artykuł:

 • powiązanie tematyczne – zerowe
 • linki dofollow bez anchora – są – dwa
 • link do reklamowanej firmy na L – jest

Szukam drugiego linka i co widzę ??? Agencja reklamowa wrzuciła sobie link (nazwijmy go brandowy) dofollow do Siebie. To ja mam pytania do agencji – kogo albo co chce zareklamować ? Siebie czy przychodnię medyczną ?

Co to ma zatem wspólnego z postem Darka ? Ano to, że Ja, jako wydawca reklamy, nie jestem szanowany przez drugą stronę bo ktoś tam uważa, że opublikuję wszystko jak leci. Jak również ewidentnie wskazuje to na braki w prawidłowym prowadzeniu kampanii CM.

Platforma Whitepress jest zajebista … super i w ogóle REWELACJA … ale użytkownicy czasem nie myślą.

Od takie wylanie frustracji …

 

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Ten wpis ma 18 komentarzy
 1. Podwójne przegięcie – niestety skuteczna forma CM wymaga i czasu i pracy ale przede wszystkim odpowiedniej strategii. Oczywiście jeśli mówimy o portalach/stronach, gdzie dodajemy artykuły za więcej niż 50 zł.

  BTW. Zgredzie – piękna kapcza ;-)

 2. Właśnie dlatego najlepszy Content Marketing robi się na serwisach, które są w sieci od lat, mają niezłą reputację, renomę i site w Google. Jako przykład mogę podać: Antyweb, Onet, PC Format czy Gazetę. Często tam pojawiają się właśnie tego typu „wpisy sponsorowane”.

  Ideą takich miejscówek jest, aby nie za każdym razem pojawiały się tylko contentowe artykuły, ale też i zwykłe. Whitepress w tym przypadku nawet daje radę.

  1. Dokładnie tak, czasami kwota za publikacje jest zabójcza, ale za jakość trzeba zapłacić. Czasami można znaleźć perełki taniej.. albo szukać samemu bez pośrednika miejscówek – polecam.

 3. Pracowałem z tym klientem kilka lat :) Różnie się układało, a pod koniec powstał plan około-content-marketingowy (jeszcze wtedy nawet nie znałem tego pojęcia) ale został finalnie odrzucony.
  Dziś w Majesticu widzę „artykuły sponsorowane” z EMD i dofollow, aż sprawdzę czy to może z któregoś „systemu CM”.

  Ogólnie łezka w oku, chociaż przy tej skali emd nie są aż tak groźne ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nienaturalny ALT czy TITLE też jest wskazywany jako szkodliwy link

Dzisiaj troszkę Mnie ogarnął smuteczek. Google uszczelniło kolejną rzecz - nie da się manipulować ALT''em ani TITLE'm w odnośnikach kierujących...

On page SEO staje się powoli Off page SEO.

Słowo od autora: Dzięki Pawłowi i zaproszeniu do publikacji na jego blogu, artykuł ten ujrzy światło dzienne w języku polskim....

Zamknij