skip to Main Content
+48 606 628 628 info@zgred.pl
Thinkwithgoogle Score

Nowe narzędzie do testowania stron pod kątem mobile oczywiście od Google

Google uruchomiło nowe narzędzie, które pozwala przetestować mobilność witryny. Narzędzie jest bardzo wygodne w obsłudze i pozwala wygenerować raport, który można przedstawić klientom. Można testować dowolną stronę i otrzymać (standardowo) porady związane z możliwymi usprawnieniami.

Narzędzie jest dostępne pod adresem: https://testmysite.thinkwithgoogle.com/

Poniżej kilka zrzutów ekranu. Otrzymujemy:

thinkwithgoogle-score

thinkwithgoogle-ux-mobile
thinkwithgoogle-desktop-scorethinkwithgoogle-desktop-score-whattofixthinkwithgoogle-speed-mobile
thinkwithgoogle-mobile-score-whattofix

Miejmy nadzieję, że narzędzie dość szybko pojawi się w wersji polskiej. Inne narzędzia Google dostępne są pod adresami:

https://www.google.pl/webmasters/tools/mobile-friendly/ – to testowania witryny pod kątem mobilnym

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ – do testowania prędkości (i ułomności) serwisu

Narzędzie jest bardzo przydatne do przeprowadzenia audytu SEO pod kątem mobilnym

 

Źródło: http://searchengineland.com/google-launches-business-friendly-tool-tests-web-site-mobile-friendliness-page-speed-250960

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 3,33 z 5)

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Ten wpis ma 12 komentarzy
  1. dla mnie to narzędzie nie różni się funkcjonalnością od PageSpeed Insights za to graficznie/UX jest to strzał w 10 ! Myślę że warto naśladować tą stronę w tworzeniu własnych projektów

  2. Myślałem że zrobiłem już wszystko żeby mieć szybko ładującą się stronę na komórach ale wynik 62/100 nie powala. Ktoś ma więcej?

  3. Uważam ze teraz jest bardzie czytelniej niż w PapeSpeed od Googlea. Ale coś czuje ze pobieranie raportu będzie haczykiem na kolejny biznes dla Googlea w przyszłości.

  4. Może i osiągnięcie wysokiego wyniku w mobile ma sens i jest do wykonania, bo wykluczamy z działania większość dodatkowych funkcjonalności czy też bajerów graficznych na stronie, ale na desktopie? Musiałbym chyba mieć „gołą” stronę, gdzie grafika byłaby w stylach CSS, ikony w SVG lub z FontAwesome, a zdjęcia wszystkie mocno skompresowane i wtedy może przekroczyłbym próg 90pkt. Prędkość ładowania strony traktowana jest jako czynnik rankingowy, a szanowne Google nie pomyślało, że osoby z branż kreatywnych (fotografowie, graficy, studia reklamowe etc.) chcą zaprezentować na swojej stronie głównej elementy, które są wysokiej jakości oraz przyciągają wzrok użytkownika, ale – o zgrozo – muszą się dłużej wczytywać ze względu na swoją ilość/wagę, więc strona łąduje się dłużej?

  5. Ja mam 98/100 mobilne, reszta po 85. Ogólnie chyba lepszy jest PageSpeed Insights bo pokazuje gdzie są ewentualne błędy i co najważniejsze jak je naprawić.

  6. Super narzędzie, dzięki.

    Wcześniej testowałem na PageSpeed Insights i mam tam 100/100. Zastanawiałem się czy tu osiągnę dobry wynik i ku mojej radości mam 100/100/100.
    Pytanie czy to ma sens? Moim zdaniem ma. Skoro google tak sprawdza strony www, to samo google je indeksuje a nam zależy na dobrych wynikach to mniejszy lub większy sens to ma moim zdaniem. Fakt, że pracując pod PageSpeed Insights to niektóre ostrzeżenia wydają się bezsensowne i mało ważne. Ale ja staram się drożyć temat i osiągnąć to 100 i najczęściej stwierdzam po fakcie, że nawet te upierdliwe modyfikacje wpływają pozytywnie na kod.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top
Przeczytaj poprzedni wpis:
wojtek-mazur-elephate-festiwal-seo-2016
Relacja z Festiwalu SEO 2016 – Katowice – 25 maj 2016

Niespełna dwa dni temu, 25 maja 2016 r. miało miejsce jedno z największych wydarzeń w polskiej branży SEO - Festiwal...

ux-edisonda-pocorobicbadania
Szkolenie z badań User Experience – Edisonda – Kraków

21 i 22 kwietnia 2016 Edisonda zorganizowała dwudniowe szkolenie z Badań User Experience w Krakowie. Podczas szkolenia pady odpowiedzi na następujące pytania:...

Zamknij