skip to Main Content
+48 606 628 628 info@zgred.pl
Nowe Narzędzie Do Testowania Stron Pod Kątem Mobile Oczywiście Od Google

Nowe narzędzie do testowania stron pod kątem mobile oczywiście od Google

Google uruchomiło nowe narzędzie, które pozwala przetestować mobilność witryny. Narzędzie jest bardzo wygodne w obsłudze i pozwala wygenerować raport, który można przedstawić klientom. Można testować dowolną stronę i otrzymać (standardowo) porady związane z możliwymi usprawnieniami.

Narzędzie jest dostępne pod adresem: https://testmysite.thinkwithgoogle.com/

Poniżej kilka zrzutów ekranu. Otrzymujemy:

thinkwithgoogle-score

thinkwithgoogle-ux-mobile
thinkwithgoogle-desktop-scorethinkwithgoogle-desktop-score-whattofixthinkwithgoogle-speed-mobile
thinkwithgoogle-mobile-score-whattofix

Miejmy nadzieję, że narzędzie dość szybko pojawi się w wersji polskiej. Inne narzędzia Google dostępne są pod adresami:

https://www.google.pl/webmasters/tools/mobile-friendly/ – to testowania witryny pod kątem mobilnym

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ – do testowania prędkości (i ułomności) serwisu

Narzędzie jest bardzo przydatne do przeprowadzenia audytu SEO pod kątem mobilnym

 

Źródło: http://searchengineland.com/google-launches-business-friendly-tool-tests-web-site-mobile-friendliness-page-speed-250960

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Ten wpis ma 12 komentarzy
  1. dla mnie to narzędzie nie różni się funkcjonalnością od PageSpeed Insights za to graficznie/UX jest to strzał w 10 ! Myślę że warto naśladować tą stronę w tworzeniu własnych projektów

  2. Myślałem że zrobiłem już wszystko żeby mieć szybko ładującą się stronę na komórach ale wynik 62/100 nie powala. Ktoś ma więcej?

  3. Uważam ze teraz jest bardzie czytelniej niż w PapeSpeed od Googlea. Ale coś czuje ze pobieranie raportu będzie haczykiem na kolejny biznes dla Googlea w przyszłości.

  4. Może i osiągnięcie wysokiego wyniku w mobile ma sens i jest do wykonania, bo wykluczamy z działania większość dodatkowych funkcjonalności czy też bajerów graficznych na stronie, ale na desktopie? Musiałbym chyba mieć „gołą” stronę, gdzie grafika byłaby w stylach CSS, ikony w SVG lub z FontAwesome, a zdjęcia wszystkie mocno skompresowane i wtedy może przekroczyłbym próg 90pkt. Prędkość ładowania strony traktowana jest jako czynnik rankingowy, a szanowne Google nie pomyślało, że osoby z branż kreatywnych (fotografowie, graficy, studia reklamowe etc.) chcą zaprezentować na swojej stronie głównej elementy, które są wysokiej jakości oraz przyciągają wzrok użytkownika, ale – o zgrozo – muszą się dłużej wczytywać ze względu na swoją ilość/wagę, więc strona łąduje się dłużej?

  5. Ja mam 98/100 mobilne, reszta po 85. Ogólnie chyba lepszy jest PageSpeed Insights bo pokazuje gdzie są ewentualne błędy i co najważniejsze jak je naprawić.

  6. Super narzędzie, dzięki.

    Wcześniej testowałem na PageSpeed Insights i mam tam 100/100. Zastanawiałem się czy tu osiągnę dobry wynik i ku mojej radości mam 100/100/100.
    Pytanie czy to ma sens? Moim zdaniem ma. Skoro google tak sprawdza strony www, to samo google je indeksuje a nam zależy na dobrych wynikach to mniejszy lub większy sens to ma moim zdaniem. Fakt, że pracując pod PageSpeed Insights to niektóre ostrzeżenia wydają się bezsensowne i mało ważne. Ale ja staram się drożyć temat i osiągnąć to 100 i najczęściej stwierdzam po fakcie, że nawet te upierdliwe modyfikacje wpływają pozytywnie na kod.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top
Przeczytaj poprzedni wpis:
Relacja z Festiwalu SEO 2016 – Katowice – 25 maj 2016

Niespełna dwa dni temu, 25 maja 2016 r. miało miejsce jedno z największych wydarzeń w polskiej branży SEO - Festiwal...

Szkolenie z badań User Experience – Edisonda – Kraków

21 i 22 kwietnia 2016 Edisonda zorganizowała dwudniowe szkolenie z Badań User Experience w Krakowie. Podczas szkolenia pady odpowiedzi na następujące pytania:...

Zamknij