skip to Main Content
+48 606 628 628 info@zgred.pl

Kanibalizacja słów kluczowych – na moim przykładzie?

ForumKategoria: OgólneKanibalizacja słów kluczowych – na moim przykładzie?
Marcin zapytał 2 tygodnie temu

Hej,
prowadzę bloga podróżniczego. Moje kategorie, to odwiedzone kraje. Na przykład:
Kategoria: FRANCJA
Teksty:
– Ceny we Francji,
– Transport, komunikacja, loty do Francji
– Bezpieczeństwo we Francji
– Paryż
– Nicea
– Wybrzeże francuskie
– Kuchnia francuska

Każdy z artykułów jest optymalizowany swoje słowa kluczowe i zdarza się często, że zawiera on także odmienioną frazę „Francja”. Strona kategorii jest także optymalizowana – unilalny tytuł, opis. Dodatkowo dodaję na stronie kategorii unikalny tekst na 3000 znaków m.in z frazą Francja. Chcę żeby na frazę Francja wskoczyła mi kategoria. Czasami tak jest, ale zdarza się, że czasami na frazę z nazwą kraju rankują mi inne podstrony.

Moja struktura strony jest bardzo user friendly. Artykuły są wydzielone, każdy z nich pisze o czym innym ale w obrębie jednej tematyki. Ostatnio czytałem o topical authority – w moim przypadku kategoria jest tym tematem, który rozwijany jest w artykułach.

Pawle – czy moja struktura jest OK pod SEO, czy masz dla mnie jakieś rady jak sprawić, żeby kategoria była widoczna na nazwę kraju a nie podstrony?

Pozdrawiam

2 odpowiedzi
Paweł Gontarek odpowiedział 2 tygodnie temu

Jeżeli ma rankowac jedna podstrona (jaka – dajmy na to X) to na innych podstronach na fraze Francja linkujesz wewnetrznie do podstrony X. Powinno pomóc ale ustabilizuje się po jakimś czasie – nie od razu.

Natomiast jak będziesz w akzdym wpisie „napieprzał” Francją to bedzie sieczka. Musisz zdecydować, która strona będzie główną „Francją” i tę pozycjonowac na tę fraze zewnetrznie i wewnetrznie.

Marcin odpowiedział 2 tygodnie temu

Dzięki. Wygląda to tak, że w przypadku Francji:
1. Strona kategorii (ta z frazą Francja):
– 4-5x powtórzone słowo kluczowe,
– tekst na 3000 znaków

2. Podstrony
– każda z podstron ma kilka razy frazę Francja wymieniona. Co ważne – są podstrony, które mają dłuższe teksty niż kategoria. Np ceny we Francji – tekst ma 6000 znaków i tu „Francja” pojawia się nieco więcej razy.

Dzięki za wskazówki. Czy tą frazę „Francja” linkować z każdego z tekstów w kategorii z treści? Na razie mam tak, że nazwa kategorii jest w breadcrumbs.

Z linkowaniem jest też nieco problem. Nie linkuję podstron anchorem „Francja”, ale raczej czystym linkiem, zdarzy się też np frazą „sprawdź jakie są ceny we Francji” – więc to Francja się przewija..

Twoja odpowiedź

Back To Top