skip to Main Content
+48 606 628 628 info@zgred.pl

ScrapeBox – udane wyjście z filtra ?

Jestem szczęśliwym (albo i nie – kwestia postrzegania) posiadaczem licencji ScrapeBoxa. Narzędzie służy do różnych rzeczy m.in. do automatycznego komentowania na blogach. Wiadomo jest to spamowanie. Wiele osób tego nie pochwala i jednocześnie używa … cóż … ja lubię używać ;)

Chciałbym jednak tą drogą podzielić się pewnym testem, który „wyszedł” całkiem przypadkiem. Posiadam serwis z zakresu tematyki finansowej:

– zafiltrowany za upychanie słów kluczowych (pierwotnie 38 słów kredyty od stronga, poprzez H3 do H1 plus te same frazy w META) od ok 2 lat (dokładnie od lutego 2009)

–  od blisko roku niepozycjonowany – posiada te same linki (wszystkie stałe – zero SWLi rotacyjnych)

– strona o konstrukcji statycznej (45 podstron) i niezmieniana od dawna treść

– domena blisko 5-letnia

Od połowy września wprowadziłem za pomocą Seo4Stat monitoring pozycji … na frazy: kredyt oraz kredyty – czyli dość mocne (znaczące frazy) frazy, ponieważ dokonałem przebudowę serwisu na skrypt WordPressa. Zadbałem o wszystkie możliwe elementy serwisu pod kątem reklamy, serwis jest pod klienta, pełna nawigacja etc… Zawartośc dynamiczna – przyrasta od 5 do 8 artykułów na miesiąc. Podczas przebudowy skategoryzowano wszystkie artykuły, dodano kilka nowych na dość popularne ostatnio kredyty.

Na początku października  rozpocząłem co kilka dni „komentowanie” różnych artykułów binzesowych. W sumie wykonałem kilka(naście) cykli. Efekt, po 2 miesiącach, pokazuje poniższy rysunek:

Jest to efekt „pierwszego dnia” – teraz pozostaje czekać na dalsze efekty – mam nadzieję, że pozytywne :) Czy to oznacza, że tak można wyjśc z filtra – nie wiem, ale wiem, że dość często sama przebudowa serwisu wiele daje (tym bardziej po ostatnich wdrożeniach algo w Google).

Aktualizacja: 7 grudnia 2010

Dzisiaj pojawiły się w indeksie pierwsze zaindeksowane komentarze dodawane za pomocą SB. Są to komentarze z połowy września br. Poślizg w indeksacji jest mniej więcej 2,5 miesięczny. Komentarze nie były pingowane.

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Ten wpis ma 19 komentarzy
 1. No dobra. ale skoro piszesz, że filtr był za zawartość strony i że wyszedłeś z filtra po zmianie zawartości – co jest logiczne, b gdy zlikwidujesz powody filtra to i filtr zniknie.
  To w takim razie jaki to ma związek z ScrapeBoxem? :D

 2. Opisałem związek z SB bo niczym innym nie „pozycjonowałem” witryny , no i dlatego, ze lubię podyskutować :)

  @Wilk: u mnie akurat mam to tylko na tej witrynie a mam kilka innych opartych o WP i zastosowaną tę sama metodę.

 3. Jak dla mnie to także kwestia zmiany, które zaszły na stronie.
  Ale ScrapeBox to super narzędzie :) Nie tylko do spamowania..

 4. Dobre ;), temat sb ma się do treści jak pięść do oka. bicie piany dla naiwnych. Napisz zgredzie jak linkujesz senukem i rumakiem i nie wciskaj kitow ludziom.
  pffff

  1. @smok: nie linkuję i nie linkowałem opisywanej witryny wspomnianym przez Ciebie narzędziem … ale dziękuję za „rzeczowy” komentarz. Czyżbyś wiedział lepiej ode mnie jak pracuję ze swoimi witrynami ?

 5. A mam pytanie z innej beczki. Skąd pobrac narzędzie/program do tworzenia footprintów, lub jakąś bazę ?

  Pozdro!

 6. „Footprints” – możesz skorzystać z zapytania w wyszukiwaniu np:

  site:.pl „powered by smf” +forum -topic -profile +register

 7. Czyżbyś tak ambitnie robił testy że celowo zafiltrowałeś sobie kataloga zgred.pl i teraz testujesz jak go wyciągnąć??

  1. Większość katalogów posiada filtr związany z algorytmem Google Mayday wprowadzonym 1 czerwca – przycięty jest cały LONG TAIL. Więc nie wiem po co tak pisać bo i tak nie da się wyciągnąć. Test jest na frazę finansową. Zgred-ka nie muszę pozycjonować – robią to klienci.

 8. hm…. fraza „katalog stron” była w top 10 ?? Jest na 50 pozycji ? Faktycznie może tylko u mnie – nieraz tak jest…..

 9. Na razie bez zmian … dopiero zaindeksowało Gugle przekierowanie 301. MOżliwe, że za mało punktów przyłożonych ale nie chce przepalić domen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top
Przeczytaj poprzedni wpis:
Moje boje z dodawarką Espress

Ponieważ temacie o dodawarkach opisałem Espressa i de facto można szczerze powiedzieć, że go zgnoiłem - muszę teraz napisać, że...

Start Cms – idealny na zaplecze i dla stron firmowych.

Pozycjonowanie wymaga posiadania własnych, czasem licznych, stron zapleczowych. Często w tej roli wykorzystywany jest popularny Wordpress. Oprócz zalet, niestety to rozwiązanie...

Zamknij