skip to Main Content
+48 606 628 628 info@zgred.pl

Testy : Link Wheel – koło … fortuny ?

Dziś na warsztat biorę linkowanie typu „link wheel”. Jest to jeden z typów linkowania możliwy do uzyskania i zastosowania. Szczególnie (ponoć) pomocny przy linkowaniu strony docelowej ze stron o PR>4 … Rysunek obrazuje testowane przedsięwzięcie.

Na każdym wierzchołku  mamy do dyspozycji 3 linki: do Naszej strony, do strony następnej i do strony poprzedniej. Rysunek powyżej jest przykładem, nazwa „profil” czysto przypadkowa niezwiązana z narzędziem typu X ;)

Testowana strona: finansowa (fraza identyczna jak w teście piramidy), od pół roku nielinkowana (to znaczy zero procesu pozycjonowania), dane wg Market Samurai na dzień startu testu wg poniższego rysunku.

Link wheel: będzie zawierał 50 profili (czyli 50 jednostek po trzy linki w każdej)

Drugi test z link wheel będzie zawierał w środku dwie różne strony, będzie posiadał 45 wierzchołków – w każdym po 4 linki (2 linki do stron własnych, link do strony następnej i link do strony poprzedniej).

Strony testowane: branża związana z wystrojem domu (nie moge konkretnie podać), anchor identyczny w obu przypadkach, statystyka obu stron poniżej.

Postaram się niedługo przedstawić statystyki co do każdego koła.

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Ten wpis ma 16 komentarzy
    1. aż tak genialny ten soft nie jest :) link-wheel trzeba sobie zaprojektowac i wykonać. wsparcie możesz znaleźc w kilku narzedziach ale żadne za ciebie nei zaplanuje sposobu linkowania.

  1. W sumie program musiałby przewidywać gdzie umieści następny link, ewentualnie wracać i aktualizować (co w przypadku Xr jest na pewno możliwe).

  2. Witam!

    Moim zdaniem jest maly blad w tym linkwheel: NIGDY nie linkuj stron nawzajem ! Czyli np. nie linkuj z Profilu 1 do Profilu 2 i z Profilu 2 do Profilu 1.
    Powinno byc tak linkowane : Profil1—>Profil2—>Profil3—>Profil4—>Profil5. Z kazdego Profilu link do strony glownej ale zadnego linku zwrotnego do strony linkujacej. Ale to tylko moje zdanie i oczywiscie mozesz linkowac jak Ci sie podoba ;-)

  3. @Szydlik: nie było … na SM dywagują o jednokierunkowym linkowaniu – tu masz dwukierunkowe. Przyjrzyj się strzałkom. SM uzywa grafu skierowanego jedonkierunkowego.

  4. Ja zgadzam się z Adamem – link wheel z założenia wyklucza linkowanie wzajemne. To co ty rozrysowałeś to jest jakby double link wheel czyli linkowanie w jedną i w drugą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top
Przeczytaj poprzedni wpis:
Testy : piramida mocy

Dziś rozpoczynam test jednej piramidy trójpoziomowej (wykonanie za pomocą wykupionej usługi na jednym z for). Jak wygląda piramida ? Na...

Moc Prezentów pod Choinką

Życzę wszystkim Wesołych Świąt, Duuużo Prezentów pod Choinką, Duuużego Mikołaja z jeszcze większymi workami prezentów. Życzę również aby nadchodzące Święta...

Zamknij