skip to Main Content
+48 606 628 628 info@zgred.pl

Wzrosną ceny za artykuły ???

Google jak zwykle i co jakiś czas wprowadza zmiany w swoim algorytmie. Obecnie wszem i wobec ogłaszane jest, że powielanie artykułów, tekstów, wpisów będzie tępione (filtry tudzież bany np 2 moje katalogi już to odczuły).

Stając przed takim postawieniem sprawy de facto należy pochylić się nad problemem i spróbować go sobie rozwiązać najbardziej prosto  i tanio. Do tej pory jeden artykuł z mieszarki był używany od 50 do 100 razy. Jak jest porządnie zrobiony to można uzyskać te 100 wygenerowanych artykułów z mieszarki. Ale będą one dość łudząco podobne do siebie.

Ponieważ „content is a king” będzie trzeba zmniejszyć liczbę generowanych artykułów z mieszarki (np: z dotychczasowych 50 do IMHO 10). Będzie to dobry test na sprawdzenie jaki to będzie miało wpływ (przełożenie) na ceny artykułów pisanych pod mieszarki.

Jeżli liczbę generowanych artykułów zmniejszymy 5-krotnie to w to miejsce musimy napisać 5x więcej artykułów…

Plusem jest to, że wreszcie będzie więcej „uniklanego” (sic!) contentu – minusem wzrost cen za artykuły.

Czy wzrośnie również cena za zwykłe artykuły pod precle ? Czas pokaże … Nie mniej jednak skończy się era artów za 1-2 zł i mam nadzieję, przełoży się to na jakość świadczonych usług.

Z własnego podwórka:

Obecnie sam staram się generować co najwyżej 8-10 artykułów z jednego tekstu przygotowanego pod mieszarkę, również katalogerom przekazuję nie 1-2 artykuły ale nawet 10 do wykorzystania w katalogach stron. Ale jak wspomniałem – czas pokaże czy to dobre rozwiązanie.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 4,00 z 5)

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Ten wpis ma 17 komentarzy
 1. Czy skończą się teksty za 1 zł tego nie byłbym taki pewien.. zawsze znajdzie się ktoś kto zaoferuje najniższą cenę byle by przyciągnąć tych co nie liczą się z jakością i idą drogą na skróty. Wzrośnie po prostu zainteresowanie i liczba zleceń na unikalne artykuły. To powinno się przełożyć na wzrost ceny ale jak to zwykle bywa… zobaczymy. Dobre artykuły zawsze były w cenie : )

 2. no może i google ostro się wzieło za duplicate content ale czy przypadkiem te ZNACZNE zmiany testowo nie maja dotyczyc narazie tylko google.com? przynajmniej tak twierdza na swoim blogu;.

 3. Ja bym na to tak nie patrzył (na ceny).
  Jak sam zauważyłeś Pawle – trzeba będzie 5 razy więcej artykułów ale jak to się ma do cen za sztukę artykułu? Teraz to raczej będziesz mógł liczyć na zniżki bo zamówienia będą hurtowe a więc i cena hurtowa – takie moje zdanie :)

 4. Moim zdaniem ceny będą miały mały wzrost, ale tylko na początku. Później wrócą do „normalnych” cen. Wnioskuję to tym, że wzrośnie zapotrzebowanie na teksty, a tym samym i konkurencja wśród piszących. Poza tym, będzie więcej zamawianych artykułów jednorazowo, a więc i zarobki jednorazowe będą wyższe. Co moim zdaniem też w perspektywie czasu wpłynie na obniżenie cen.

 5. Teraz będzie jeszcze ciekawiej w branży :), bo koszt samego SEO (zdobywania linków) pójdzie w górę… :) Znowu pewnie ktoś upadnie

 6. Dodając do precli też mieszacie 1 artykuł i dodajecie do 50 precli tylko, czy jednak 1 artykuł wymieszany do wszystkich ? Ja dodaję 1 do wszystkich, myślę że nie ma sensu aż tak mieszać na precle które mogą szybko zniknąć, nie zostać zindeksowane itp. Jak myślicie ?

 7. Ostatnio o tym rozmawiałem ze znajomym:) Ja myślę że teksty zdrożeją o 50% i a dobre synonimy o 70% ale to moje domniemania:) W każdym razie będzie drożej i dzieci neostrady już sobie w wakacje nie dorobią..

 8. Ja mam nadzieję że za bardzo nie wzrosną ceny artykułów bo niestety ale będzie trzeba ich kupować mniej :(

 9. Jest taka konkurencja i osób chetnych do pisania że jest w czym przebierać, więc ja bym się o cene nie martwił, ja w każdym bądź razie więcej nie zapłacę a chętnych do pisania nie zabraknie

 10. Nie wiem po co tyle pisać, skoro tak na prawdę tworzenie tekstów pod mieszarkę jest proste i zostało jasno i KRÓTKO opisane chociażby tutaj: coreblog.pl/pisanie-tekstu-pod-mieszarke-synonimow/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top
Przeczytaj poprzedni wpis:
SEOdodawarki powstają jak grzybki po deszczu

Ostatnimi czasy powstają seododawarki, których zadaniem jest powstawianie wpisów do katalogów opartych o skrypt SEOkatalogu. W zasadzie im więcej narzędzi...

Nie bądź frajer – nie pozycjonuj SWL-em

Do napisania tej krótkiej epistoły sprowokowało mnie kilka rzeczy m.in. - ten artykuł: kara używanie SWLi za granicą - klik...

Zamknij